Избавьтесь от болей в спине навсегда! Более 300 наших пациентов уже живут полноценной жизнью.

Шкода від надмірних силових тренувань і як його попередити

08.11.2016 Корисно дізнатись, Статті Comments Off on Шкода від надмірних силових тренувань і як його попередити

Активний тренінг з використанням додаткового опору при належному дотриманні техніки безпеки здатний швидко зміцнити м’язи всього організму, прискорити метаболізм, нормалізувати функції серцево-судинної системи і опорно-рухового апарату, стабілізувати загальний стан здоров’я.

Однак силові тренування здатні принести і непоправної шкоди хребту та іншим системам організму, які під час подібного тренінгу отримують величезну надмірне навантаження.

Небезпеки при заняттях силовими видами спорту

3926153868

Під час тренування м’язів підняттям додаткової ваги на кісткову структуру організму здійснюється непропорційні дестабілізуючі навантаження.

В результаті відсутності міцного м’язового пояса або при загальної втоми м’язової тканини небезпеку наражаються міжхребетні диски, які від сильного тиску можуть деформуватися і навіть руйнуватися.

Найчастішою травмою у спортсменів є і зміщення хребців, коли сухожилля і тканини не здатні їх утримати. В результаті травму можна отримати в таких випадках:

Через різку перевищеній навантаження на структуру хребта.
При початкової схильності організму до захворювань кісток і анатомічних особливостей спини: остеохондроз, сколіоз, ревматологічні захворювання.
При систематичних перевантаженнях кісткових і м’язових тканин за відсутності повного відновного циклу.
При порушенні техніки виконання вправ і відсутності розминки.
Найнебезпечнішими для хребта є вправи зі штангою, які створюють пряму навантаження: станова тяга, присідання зі штангою, повороти корпусу зі штангою на плечах, заняття на тренажерах з обмеженою траєкторією руху.

Під час таких вправ хребці сильно просідають і труться одна об одну, утворюючи протрузії, а іноді і грижі хребта.

Розтягування і біг – наче й не погіршити ситуацію

bez-nazvaniya

Можливо, ви чули, що для відновлення нормального положення хребців рекомендується розтягувати хребет.

Але дана методика має обов’язково застосовуватися під контролем фахівця-медика на тракційної столі або в воді, а не в вільному висі на перекладині.

Непідготовлений організм внаслідок незвичній навантаження може відреагувати м’язовим спазмом, який обмежує харчування хребців корисними відновлюють речовинами і супроводжується хворобливими відчуттями.

Другий фактор ризику – це удар об підлогу при стрибку з поперечини. Сильний імпульс неминуче передається на хребет, приводячи до мікротравм. Схожий ефект спостерігається при бігу.

При відсутності спеціального взуття кожен крок віддається в хребті, що призводить до прискореного зносу хребців.

Пам’ятайте, навіть найбільш безневинні вправи слід проводити після грамотної підготовки, щоб не підірвати здоров’я спини.

Чи існує ідеальний рецепт здорового заняття спортом?

При виникненні проблем зі спиною і в якості їх профілактики лікарі рекомендують легку лікувальну гімнастику на всі групи м’язів.

Важливо в комплекс вправ включити вправи для тренування преса, так як саме м’язи живота здатні розвантажити хребет протягом дня.

Відмінно підняти тонус м’язів можуть заняття йогою і плаванням. Проте, ставити тренажерний зал під заборону не обов’язково.

Залежно від стану здоров’я вашого хребта можуть допускатися вправи з невеликим обтяженням, але багаторазовим повторенням.

Так можна значно підвищити витривалість організму і м’язовий тонус.

Однак при виникненні болів або дискомфорту в спині такі профілактичні методи не є панацеєю. Щоб не погіршити ситуацію, єдино правильним рішенням буде консультація у лікаря.

У Центрі Здорової Спини і Суглобів вам порекомендують необхідні обстеження і зможуть визначити суть проблеми, а потім призначать максимально ефективні відновлювальні процедури для продовження активного повноцінного здорового життя.

Залиште заявку на безкоштовну онлайн консультацію

rvn__theme rvn__theme_tv_1_0 rvn__theme_fwv_1_1