Избавьтесь от болей в спине навсегда! Более 300 наших пациентов уже живут полноценной жизнью.

Які причини болю в спині під час вагітності і як з ними боротись?

Боль в спине во время беременности

07.07.2015 Рекомендації від лікаря Comments Off on Які причини болю в спині під час вагітності і як з ними боротись?

Болі в спині турбують практично кожну вагітну жінку. Якщо Ви не вагітні, але Вас турбують болі, ознайомтеся з рекомендаціями в даній статті. У всіх виникає запитання: чому так? Тож, давайте разом з’ясуємо природу болю в спині у вагітних жінок.

✔ В першу чергу, кожен з нас знає, що організм вагітної жінки працює більше, ніж раніше, так як відбувається формування дитини. З кожним днем зрорстаюче навантаження все більше виявляє слабкі місця майбутньої мами, на які раніше ніхто не звертав уваги.

✔ По-друге, у вагітної жінки відбувається зміщення центру ваги в результаті розвитку дитини, що збільшує навантаження на хребет і проявляється болями в області попереку. Справа в тому, що  під час вагітності раніше нерухомі стегново-крижові суглоби розслабляються, щоб надалі забезпечити дитині прохід під час пологів. В поєднанні зі збільшенням живота такі процеси змушують її згинати шию і відводити плечі назад, внаслідок чого ситуація ще більш ускладнюється, оскільки живіт ще більше йди вперед. Як результат, хребет сильно вигнутий, м’язи у постійному тонусі, що і призводить до сильного болю в попереку в вагітних жінок.

✔ По-третє, часто до вагітності у жінки уже є захворювання хребта або м’язовий корсет спини дуже слабкий. В таких випадках вагітність спричиняє ще більше дискомфорту і болю. І якщо у здорової жінки біль в спині після пологів може минути, то у тих, в кого вже були проблеми зі спиною до вагітності, болі тільки посиляться.

Біль у спині під час вагітності

Коли починає боліти спина у вагітних?

У більшості жінок спина починає боліти з 20 тижня вагітності. З плином вагітності болі збільшуються, це приблизно 35-36 тижні. Причиною цього є те, що дитина тисне на поперек майбутньої мами.

Болі в попереку на 38-40 тижнях спостерігаються практично у всіх вагітних жінок, так як внаслідок великого розміру плоду м’язи живота вже ослабли , а навантаження на хребет продовжує збільшуватися.

Отже, практично всю другу половину вагітності у жінки спостерігаються болі в спині. Не варто надмірно хвилюватись, якщо біль у спині починає віддавати в ногу, чи виникають больові відчуття під час тривалої ходьби, фізичного навантаження або просто тривалого стояння. Через розм’якшення зв’язок, можуть виникнути болі і в області лобка і крижово-клубового зчленування.

Біль у спині під час вагітності

Як впоратися з болем у попереку під час вагітності?

На жаль, повністю позбавитись від болю в спині під час вагітності неможливо, так як це природний процес. Але можна значно їх зменшити і відтягнути їх виникнення.

✔ У першу чергу потрібно правильно харчуватися. У свій раціон потрібно додати продукти, в яких багато калію.

✔ Якщо болі регулярні, необхідно поприймати препарати, багаті кальцієм, але тільки за призначенням лікаря!

✔ Рухи, які збільшують навантаження на спину, особливо на поперек, потрібно обмежити.

✔ Важливо сидіти правильно. Не менш важливо сідати і вставати плавно, напружуючи м’язи ніг, а не спини.

✔ Спати потрібно на ортопедичному матраці, ортопедичній подушці, щоб не напружувати хребет зайвий раз. Тоді у нього буде можливість відпочити і відновитися під час сну.

✔ Незабувайте про взуття. Воно повинне бути зручним, комфортним та з низькими підборами, щоб уникнути зайвого навантаження на хребет.

✔ І, звичайно ж, фізкультура. Сьогодні існує безліч видів гімнастики для вагітних, де Ви зможете зміцнювати свої м’язи спини та підтримуваит загальний тонус, щоб уникнути неприємних больових відчуттів в спині.

Вагітність – це прекрасна пора для жінки, майбутньої мами. Дотримуйтеся простих рекомендацій, і Ви будете згадувати про неї з посмішкою, а не як про страшні тортури!

Дана стаття буде корисна для всіх – Плавання як профілактика захворювань спини!

Будьте здорові!

Залиште заявку на безкоштовну онлайн консультацію

rvn__theme rvn__theme_tv_1_0 rvn__theme_fwv_1_1