Спину при подъеме тяжелых вещей с земли следует держать прямой, а ноги немного врозь.

Як зберегти спину здоровою

Как сохранить спину здоровой - доктор Жуковский

22.03.2011 Рекомендації від лікаря Comments Off on Як зберегти спину здоровою

Здорова спина – це не тільки відсутність жахливого болю, але і відмінна постава. А тому дуже важливо зберегти здоров’я власного хребта. Найголовніше, виявити причину болю і почати своєчасне лікування. Існує і ряд рекомендацій для профілактики захворювань спини, виконувати які бажано також людям, які не мають жодних проблем зі спиною. Як відомо, профілактика – це уже половина лікування, а тому тільки від вас залежить здоров’я вашої спини. Тому перегляньте корисні вправи для вашого тіла.

Перш за все необхідно ретельно стежити за власною вагою, щоб надійно уберегти себе від остеохондрозу і болі в хребті. Рекомендований індекс мами тіла становить 18 – 25 одиниць. Зайва вага спричиняє посилене навантаження на хребет, що невідворотно  призводить до появи болю в спині. Крім того, важливо займатись спортом. Навіть якщоу вас не вистачає часу на відвідування спортзалу, обов’язково влаштовуйте маленьку фізкультурну хвилинку на робочому місці.

Як зберегти спину здоровою - доктор Жуковський

Якщо ж рід діяльності змушує Вас тривалий час проводити в положенні стоячи, то Вам необхідно стежити за тим, щоб Ваша спина і ноги були повністю прямі. Така поза значно зменшує навантаження на хребет.

Для тих, у кого сидячий спосіб життя, наполегливо рекомендується вибрати стілець із регульованою спинкою та підлокітниками. При цьому слід намагатися сидіти так, щоб суглоби колін були зігнуті під кутом 90 градусів.

Намагайтесь уникати піднімайти великі тяжкі предмети. Якщо ж ця необхідність неминуча, намагайтеся перенести навантаження на м’язи ніг. Піднімаючи важкі речі з землі,спину слід тримати прямо, а ноги нарізно. Проте не забувайте, що деякі речі, які стоять на землі, краще штовхати, а не тягнути.

Незручне взуття також може порушити здоров’я спини. Найкращм варіантом взуття є моделі на невеликих і досить стійкихпідборах, підібрані за розміром. Незручне взуття ще й на високих підборах створює додаткове навантаження на хребет, що, зрозуміло, наполегливо рекомендується уникати.

Кожен з нас спав на дивані чи незручному ліжку. Після такого сну доводиться відчувати неприємні відчуття в спині.Саме тому варто придбати зручний (а краще ортопедичний) матрац, достатньо жорсткий для того, щоб хребет під час сну залишався прямим, однак м’язи плечового пояса та сідниць могли повністю розслабитися.

Під особливу групу ризику потрапляють вагітні жінки. Цікаві статті для вагітних: біль у спині під час вагітності та біль у спині після вагітності. Їм обов’язково слід займатися лікувальною гімнастикою, щоб до великого терміну достатньо зміцнити м’язи спини.

Якщо Ви будете дотримуватись цих простих порад, то збережете здоров’я хребта на довгі роки.

Залиште заявку на безкоштовну онлайн консультацію

rvn__theme rvn__theme_tv_1_0 rvn__theme_fwv_1_1