Избавьтесь от болей в спине навсегда! Более 300 наших пациентов уже живут полноценной жизнью.

Тракційна та мануальна терапія хворих середнього та похилого віку з остеохондрозом попереково-крижового відділу хребта

Тракційна та мануальна терапія хворих середнього та похилого віку з остеохондрозом попереково-крижового відділу хребта

25.03.2015 Публікації Comments Off on Тракційна та мануальна терапія хворих середнього та похилого віку з остеохондрозом попереково-крижового відділу хребта

З віком зростає кількість хворих з остеохондрозом хребта та його клінічними проявами (Подрушняк Є.П. 1987 р., Повознюк В.В. 1994 р.). У зв’язку із значним постарінням населення актуальним завданням для сучасної геронтології і геріатрії є розробка методів діагностики та лікування і профілактики даної патології. В останні роки в лікуванні остеохондрозу хребта все ширше використовуються не медикаментозні методи — особливо мануальна та фракційна терапія. Доказана їх ефективність у людей молодого віку, що призвело до застосування даних методів без належного наукового обґрунтування у людей старшого віку та, відповідно, збільшення ускладнень — переломів тіл хребців, виникнення нових протрузій диску, проявів нестабільності на рівні хребцевих рухливих сегментів. До цього часу не вивчено вплив фракційної та мануальної терапії на функціональний стан хребта та м’язів спини, відсутнє наукове обґрунтування оптимальних режимів та методів фракційної терапії у людей старших вікових груп, не розроблений диференційований підхід до використання даного методу в залежності від характеру структурно-функціональних порушень м’язового корсету хребта, вираженності больового синдрому. Для вирішення даної проблеми в останні роки з’явилось дуже багато різних пристроїв та апаратів фракційної терапії.

Контроль процесу суб’єктивний. В центрі реабілітації м.Рівне ми провели апробацію фракційного апарату «ЕЛЬТРАК-471» у хворих з остеохондрозом попереково-крижового відділу хребта, котрий складається з електронного апарату комп’ютерної технології та кушетки для ви тяжіння «МАНУМЕД» з покотистою поверхнею, що виключає тертя корсету, стегон та ніг під час процедури. Сила ви тяжіння вимірюється шляхом комп’ютерного контролю і постійно порівнюється із заданою величиною. Любе відхилення від заданої величини коригується. Сила ви тяжіння здійснюється від 15 до 900 Н (1.5—90 кг).

Для апробації даного методу ми обстежили 25 пацієнтів віком від 60 до 74 років. Із них:

  • 7 — з переважно нейродистрофічними змінами;
  • 5 — з м’язевотонічними розладами;
  • 12 — із змішаними формами.

Всі пацієнти мали больові відчуття в стані спокою в ділянці попереку, які в 75% значно посилювались при переході у вертикальне положення, а також зниження амплітуди рухів в поперековому відділі хребта. Загальна амплітуда рухів склала в сагітальній площині 12.8 + 2.1 градуси; в фронтальній площині 8.6 + 1.6 градуси. Всім пацієнтам проводилось рентгенообстеження попереково-крижового відділу хребта, яке виявило наступні функціонально-структурні порушення: при остеохондрозі хребцево-рухливого сегменту (ХРС) L4-I5; I5-S1 — зменшення висоти між хребцевого диску у 16020%, наявність крайових кісткових розростань на рівні цих сегментів у 15% пацієнтів. Хворі, які мали нестабільність в ХРС та грижі диску в кількості 12% були виключені із подальшого лікування.

В результаті проведеного лікування больові відчуття у пацієнтів в стані спокою зникли; в стані статичного навантаження на поперековий відділ хребта, больові відчуття зменшились у 24%; збільшився об’єм рухів: в сагітальній площині 15.6 + 2.2 градуси; в фронтальній площині на 15.2 + 1.3 градуси в порівнянні з базисним рівнем. Всі пацієнти добре переносили процедуру, не виявлено побічного впливу даного методу лікування на життєво важливі системи та функціональний стан організму. Таким чином отримані попередні результати по використанні в комплексному лікуванні хворих остеохондрозом попереково-крижового відділу хребта методу фракційної терапії за допомогою комп’ютерного апарату «ЕЛЬТРАК-471» дозволили рекомендувати його для широкого застосування в геріатричній вертибрології.

Залиште заявку на безкоштовну онлайн консультацію

rvn__theme rvn__theme_tv_1_0 rvn__theme_fwv_1_1