Избавьтесь от болей в спине навсегда! Более 300 наших пациентов уже живут полноценной жизнью.

Мануальна терапія і спеціалізоване мануальне ліжко «Релакс» в комплексному лікуванні вертеброгенних синдромів остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта у людей старшого та похилого віку

Мануальна терапія і спеціалізоване мануальне ліжко «Релакс» в комплексному лікуванні вертеброгенних синдромів остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта у людей старшого та похилого віку

25.03.2015 Публікації Comments Off on Мануальна терапія і спеціалізоване мануальне ліжко «Релакс» в комплексному лікуванні вертеброгенних синдромів остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта у людей старшого та похилого віку

Больові синдроми в ділянці попереку, або люмбалгії, займають важливе місце в структурі вертебрології. Вони можуть бути верте­брального, екстравертебрального і вісцерального генезу. Із ряду всіх причин домінуючим фактором в виникненні даної патології є дегенеративно-дистрофічне ушкодження хребта, кістково-зв’язкових утворень і м’язів попереково-крижової ділянки.

В останні роки більшістю вчених-дослідників отримано позитивні результати від мануальної терапії (МТ) в комплексному лікуванні хворих з вертеброгенною патологією. Ціль нашої роботи — вивчення ефективності використання спеціалізованого мануального ліжка “РЕЛАКС” в поєднанні з мануальною терапією у хворих середнього та похилого віку при рефлекторних синдромах остеохондрозу попереково-крижового відділу хребта (ПКВХ). Нами обстежено 65 хворих остеохондрозом з попереково-крижовими синдромами. Серед них було 28 чоловіків та 37 жінок в віці від 60 до 74 років. Клінічно хворі розділились наступним чином:

  • м’язево-тонічні розлади — 20 пацієнтів;
  • вегетативно-судинні — 22;
  • нейро-дистрофічні — 23.

Всі пацієнти були повністю обстежені з метою виключення грубої соматичної патології.

Ортопедичне обстеження виявило різні вертебральні деформації: підсилення або уплощення поперекового лордозу, сколіоз і т.і. При мануальному тестуванні визначали рівень, напрямок, ступінь функціонального блокування хребцево рухливих сегментів хребта, суглобів, ребер; визначали стан м’язів і локалізацію м’язевих ущільнень в них. У 27 хворих в анамнезі вісцеральна патологія: хронічний гастрит, холецистит, хронічний бронхіт, аднексит, гастро- дуоденіт. Всім хворим було проведено комплексне диференційоване лікування з урахуванням вираженості больового синдрому, клінічних симптомів, стадії та ступеню функціональних порушень, яке включало процедуру на “Релаксі” і мануальну терапію з мобілізаційними прийомами. Перед сеансом мануальної терапії хворого укладали на “Релакс”, фіксували за гомілковоступневі суглоби і за підняті над головою руки. Пацієнт знаходився в стані витяжіння.

При включенні “Релакс” може працювати в 4 заданих комп’ютером режимах, різниця між ними в висоті підйому валиків по вертикалі, в кількості валиків, що масажують тіло пацієнта, в горизонтальному прокручуванні, в силі тиску на поверхню тіла, зупинці в проекції блокованих ХРС.

Тривалість процедури від 6 до 10 хв. Тривалість процедури в залежності від віку, стану м’язів хребта та його конфігурації можна збільшувати. Всім хворим проводилась індивідуальна координація рухового стереотипу, що не тільки прискорило процес одужання, але и сприяло профілактиці рецидивів захворювання. Після проведеного лікування, яке складалось із 10 процедур на “Релаксі” і 5 сеансів мануальної терапії, ми спостерігали значне покращення стану:

  • зменшення еластичності м’язів;
  • формування поперекового лордозу;
  • збільшення об’єму рухів в попереку.

Тривалість лікування зменшилась на 1,5—2 дні. Запропонована нами методика комплексного використання мануального ліжка і мануальної терапії дозволила збільшити силу м’язів — розгиначів хребта, укріпити зв’язковий апарат хребта, що привело до надбання нових статичних і динамічних навиків, збільшення об’єму рухів, формування фізіологічного поперекового лордозу, зникнення постійного больового синдрому, зменшення останнього при статичних навантаженнях.

Таким чином, проведення такого дослідження дозволило рекомендувати цей метод до лікувального комплексу реабілітації в лікуванні хворих старшого віку з остеохондрозом попереково-крижового відділу хребта та нейро-рефлекторними проявами.

Залиште заявку на безкоштовну онлайн консультацію

rvn__theme rvn__theme_tv_1_0 rvn__theme_fwv_1_1