Избавьтесь от болей в спине навсегда! Более 300 наших пациентов уже живут полноценной жизнью.

Шийний остеохондроз

Остеохондроз – хвороба, що таїть у собі багато небезпек, якщо її ігнорувати. Остеохондроз шийного відділу має важкі наслідки для життєдіяльності кожної людини.

Цією недугою страждає 85% населення, причому багато хто починає звертати увагу на нього тоді, коли болить шийний відділ хребта вже сильно.

Що ж являє собою захворювання шийного відділу хребта? Це захворювання зосереджується в місці шийної частини хребта і викликано швидким старінням дисків, а далі і самих хребців.

Шийний остеохондроз – це недуга, який викликає незворотні процеси в організмі, часто приводить до інвалідності. Починає він проявляються у людей у ​​віці від 20 до 40 років.

Лікування остеохондрозу шийного відділу

Перший етап цього захворювання не так просто визначити відразу. На початку процесу трапляється суттєва втрата рідини в ядрі-пульпі, і тільки рентген або МРТ прояснюють картину змін в хрящовій тканині.

Остеохондроз шийних хребців проявляється поступово, у міру трансформування структури тканин. Через відбулися значно скорочується відстань між м’язами і зв’язками.

Процес супроводжується здавленням нервових закінчень, що викликає ниючий біль в потилиці і шиї. Чим далі формується остеохондроз шийного відділу хребта – тим частіше виявляються симптоми, які вже не проходять самостійно.

Наступний період хвороби – полягає в прояві артрозу і протрузії. У цьому випадку вже дуже помітні болі в спині, шиї і голові.

Сучасна медицина має у своєму розпорядженні багатьма варіантами лікування шийного остеохондрозу. Вони передбачають:

 • Щадне терапевтичний вплив.

Такі методи допустимі при незапущених перебігу хвороби, коли сильні болі ще відсутні. У цьому випадку застосовується спеціальна фізкультура, доповнена мануальною терапією.

 • Ін’єкції протизапальних засобів і кортикостероїдів.

Призначаються, коли попередня терапія не дає належного ефекту, а ознаки захворювання дають про себе знати з новою силою.

 • Оперативне втручання.

Таке лікування шийного остеохондрозу відносять до розряду крайніх засобів і застосовують в тому випадку, якщо у пацієнта спостерігається здавлювання плечового сегмента.

Шийного остеохондрозу симптоми

Під час розвитку хвороби втрачається гнучкість і міцність верхньої частини хребта. В результаті у людини відбуваються деформаційні процеси або зміщення хребців в шийному відділі. Їх супроводжує порушення кровообігу.

Про таких аномаліях при шийно-грудному остеохондрозі свідчать такі симптоми:

 • Головний біль, що підсилюється при підвищеній активності людини і не припиняється після прийняття анальгетиків.
  Кольорові фрагменти, «мушки», що пливуть перед очима плями.
  Стан непритомності, що повторюється досить часто.
  Оніміння мови, зміна тональності голосу.
  Запаморочення.
  Втрата координації руху при різких поворотах голови.
  Часткова втрата слуху, зору.
  Поява болю в плечах, верхній частині спини і рук.

Оніміння рук при шийному остеохондрозі також має стурбувати потенційного хворого, оскільки дана ознака може бути початковою стадією втрати чутливості.

Всі перераховані вище симптоми шийного остеохондрозу свідчать про те, що не варто відкладати на потім візит до лікаря. Тільки фахівець зможе розібратися з усіма причинами і призначити правильне лікування.

Шийно-грудний остеохондроз: чому виникає?

Незважаючи на те, що це захворювання вражає широкі верстви населення, причини шийного остеохондрозу досконально поки не вивчені. На даний момент за результатами медичних досліджень можна виділити наступні (найосновніші) причини виникнення недуги:

 • сидячий спосіб життєдіяльності;
 • зайву вагу, викликаний невірно підібраним харчуванням;
 • надмірні фізичні навантаження;
 • викривлення хребта в шийному відділі;
 • стреси, нервове напруження;
 • сколіоз, плоскостопість, аномальна постава;
 • спадкові дані;
 • різкі зміни в звичному способі життя людини.

Остеохондроз шийного відділу хребта: ознаки недуги

Які симптоми свідчать про те, що людина потребує допомоги фахівця? Коли необхідно звернути особливу увагу на своє самопочуття? Як вже було сказано, остеохондроз шийно-грудного відділу хребта складно розпізнати відразу, але деякі моменти все ж можна визначити, наприклад:

 • біль при русі шиї;
 • утруднення ковтання;
 • шум в вухах;
 • нудота;
 • набряки лімфовузлів;

Якщо хворий переніс травму, пов’язану з хребтом, або має викривлення шийного хребця – він автоматично потрапляє в зону ризику і також повинен пройти обстеження у фахівця.

Чим небезпечний шийний остеохондроз?

Ні в якому разі не можна недооцінювати рівень небезпеки, що супроводжує цю хворобу. Викривлення хребта впливає на життєздатність нервових імпульсів і призводить до порушення цілого ряду функцій людського організму.

Неправильне лікування або його відсутність може привести до глухоти, втрати зору, невралгії, неврастенії, мігрені, кривошиї і деяким іншим патологій.

Шийно-грудний остеохондроз хребта – надзвичайно підступне захворювання, яке можна успішно запобігти на ранньому етапі. І навіть на запущеній стадії його розвиток можна пригальмувати, що призводить до значного поліпшення загального стану хворого.

Від чого виникає загострення остеохондрозу шийного відділу?

У які страждають на остеохондроз час від часу відбуваються загострення недуги. Особливо це стосується хворих похилого віку. Вікові зміни в хрящових тканинах іноді самі по собі викликають посилення симптомів захворювання.

Крім цього, воно також може статися з таких причин:

 • при збільшенні фізичних навантажень;
 • при м’язових спазмах;
 • через неякісне масажу у поганого фахівця;
 • внаслідок різких перепадів температури;
 • в разі запущеного остеохондрозу;

Якщо людина відчуває прострілює біль в руці або плечі або йому доводиться тримати постійно голову в одному положенні – значить, шийно-грудний остеохондроз хребта знову сигналізує йому про свою присутність. У такому випадку потрібно відкласти всі свої справи і негайно попрямувати в клініку.

Класифікація ступенів захворювання

Залежно від складності протікання шийного остеохондрозу фахівці умовно ділять види цього захворювання на три категорії:

 • Остеохондроз шийного відділу хребта 1 ступеня.

Супроводжується руйнуванням капсули між хребетними дисками і проявляється у вигляді гострого болю в деяких ділянках. У хворого також може спостерігатися розширення зіниць.

 • Остеохондроз шийного відділу хребта 2 ступеня.

Виявляється як наслідок ігнорування попередніх симптомів, що призводить до відсутності лікування. Як результат – у верхній частині хребта пропадає зв’язок між хребетними дисками, і там починаються гострі запальні процеси. У хворого з’являється синдром падаючої голови, коли він тримається руками за голову, щоб зменшити больові відчуття.

 • Остеохондроз шийного відділу хребта 3 ступеня.

Це найскладніша стадія, коли в хребті змінюється структура міжхребцевих дисків, що приводить до появи міжхребцевої грижі. В даному випадку потрібне оперативне втручання.

Профілактика

Міжхребцевий остеохондроз шийного відділу хребта можна легко запобігти, якщо дотримуватися певних правил, а саме:

 • Правильно організувати своє робоче місце – воно повинно забезпечувати мінімальне навантаження на хребет.
 • Забезпечити повноцінний сон – підстава ліжка має бути жорстким, а подушка – невисокою.
 • Дотримуватися збалансоване харчування – вживати менше цукру і більше кисло-молочних продуктів.
 • Бути фізично активним – особливо добре себе зарекомендувало в цьому випадку плавання.
 • Займатися лікувальною фізкультурою – болі при остеохондрозі шийного відділу не турбувати вас ніколи, якщо ви будете регулярно виконувати певний комплекс вправ.

Центр Здорової Спини і Суглобів допоможе позбутися від будь-якого остеохондрозу, в тому числі:

Наші фахівці нададуть кваліфіковану допомогу тим, хто її потребує. А тим, кому потрібні профілактичні дії, ми готові запропонувати спеціально розроблений комплекс вправ, що дозволяє не турбуватися про появу остеохондрозу.

Залиште заявку на безкоштовну онлайн консультацію

rvn__theme rvn__theme_tv_1_0 rvn__theme_fwv_1_1