Избавьтесь от болей в спине навсегда! Более 300 наших пациентов уже живут полноценной жизнью.

Остеохондроз попереково-крижового відділу хребта

Остеохондроз – це знайомий багатьом процес дистрофічних порушень в суглобах. Частіше всього вражаються міжхребцеві диски. В залежності від локалізації проблеми розрізняють різні її форми. Остеохондроз попереково-крижового відділу хребта – одна із самих розповсюджених форм, адже на нижню частину хребта приходиться максимум щоденних навантажень.

Будь-яка форма остеохондрозу – це саме дегенеративно-дистрофічні зміни. Такі патології виникають після нераціональних навантажень хребта, або ж травм. Для тих, хто впевнений, що це його не стосується, потрібно нагадати, що постійний сидячий спосіб життя зумовлює таку ж деформацію. Часто причини остеохондрозу непомітні: серцево-судинні, ендокринні та травні розлади також впливають на міжхребцеві хрящі.

Остеохондроз попереково-крижового відділу легко помітити, адже проявляється він в першу чергу болем. На початкових стадіях захворювання біль тягнучий, ниючий, дислокується в області попереку. Часто біль різкий, за типом прострілу. Чим далі прогресує хвороба, тим більшу площу вона охоплює, з часом біль захопить і нижні кінцівки. Крім самого остеохондрозу, хворих часто турбують супутні недуги: грижа міжхребцевого диску, радикуліт попереково-крижового відділу, гостре запалення сідничного нерву.

Остеохондроз крижово-поперекового відділу, крім болі, проявляться напругою м’язів, втратою чутливості та помітним ускладненням рухів. Якщо не провести вчасно лікування, то всі жаливі симптоми не залишаться на початкових стадіях (печіння, оніміння, різні поколювання), а переростуть в двосторонній параліч. Ігнорування перших проявів захворювання стане причиною появи таких супутників хвороби, як нетримання сечі і калу, порушення потенції та м’язова атрофія кінцівок.

Інвалідне крісло як наслідок недбалого відношення до себе – реальність. Здається, що кількість жахливих наслідків остеохондрозу має змусити хворого при перших же проявах бігти в кабінет лікаря, але на практиці хворі просто приймають знеболююче. Своєчасне звернення до спеціалістів гарантує швидке та ефективне лікування.

В нашому Центрі всім, хто скаржиться на остеохондроз крижового відділу хребта, індивідуально підбирають програму лікування. Схема терапії полягає в чергуванні різних консервативних методик: мануальна терапія, ЛФК, медикаментозний курс, витягування хребта, масаж, фізіотерапевтичні процедури. Наші лікарі намагаються підтримувати своїх пацієнтів не лише в період лікування, але і після, тому вони завжди готові надати рекомендації. Прості правила, які буде виконувати хворий, дозволять не просто ліквідувати остеохондроз, але і усунути можливість його рецидиву. Як мінімум, пацієнтам доведеться полюбити здорове харчування та гімнастичні вправи. Та такі профілактичні міри підуть на користь будь-кому – це важливий і надійний захист від проблем спини.

Залиште заявку на безкоштовну онлайн консультацію

rvn__theme rvn__theme_tv_1_0 rvn__theme_fwv_1_1