Избавьтесь от болей в спине навсегда! Более 300 наших пациентов уже живут полноценной жизнью.

Остеохондроз грудного відділу хребта

Це захворювання хребта людини в ХХІ столітті зустрічається все частіше. Однак головною проблемою, як і раніше є його діагностування – болі при остеохондрозі грудного відділу хребта можна легко сплутати з симптомами інших недуг. Через специфіку визначення хвороби її навіть прозвали хамелеоном.

Ще не так давно остеохондроз грудної вважався хворобою літніх людей, але зараз порушення міжхребцевих дисків стали зустрічатися і у представників молодшого віку.

Перші ознаки грудного хондроза починають розвиватися вже в 30 – 40-річному віці, при цьому часто люди ігнорують їх, посилюючи перебіг хвороби.

Симптоми грудного відділу хребта

Як вже було сказано раніше, ця недуга є дуже підступним. Часом навіть медикам дуже складно без спеціального обладнання визначити наявність хвороби, особливо на ранній стадії. Зазвичай симптоми грудного остеохондрозу виявляються в наступному:

 • болю в місці ураження диска;
 • порушення чутливості;
 • почуття плазує мурашок на животі, ногах або грудях;
 • порушення рухової функції;
 • хворобливі відчуття специфічного характеру, що спостерігаються при нахилах або піднятті рук;
 • болю, дуже схожі на серцеві;

Захворювання грудного відділу хребта потребують лікування з обов’язковою участю фахівця. Деякі пацієнти воліють народні способи позбавлення від недуги, але такий підхід в більшості випадком може принести шкоду.

Тим більше що на запущених стадіях вилікувати грудної остеохондроз можна тільки за допомогою оперативного втручання.

Грудної остеохондроз – ознаки:

Якщо у хворого спостерігається оніміння верхніх кінцівок або є болі в області серця – він повинен обов’язково пройти повне дослідження організму. Як правило, грудної остеохондроз, діагностика якого можлива тільки в спеціальних клініках, супроводжується двома синдромами:

 • Дорсалгия

Симптоми проявляються не відразу – на протязі 2 3 тижнів. У цей час біль в грудях і м’язах потроху наростає, супроводжуючись обмеженістю в рухах.

 • Дорсаго

Цей синдром відомий ще як грудної простріл. Біль нагадує різкий удар між лопаток. Хворому важко дихати, м’язи напружуються, рухи стають скутими. Такі відчуття при остеохондрозі грудного відділу хребта можуть тривати протягом 2 тижнів.

Як проявляється грудної хондроз?

Симптоми цього захворювання досить часто плутають зі стенокардією. Тому потрібна певна апаратура, а також великий досвід вертебролога, щоб зрозуміти, чому саме виникає біль в грудному відділі хребта.

Лікування при цьому необхідно починати якомога раніше – тільки тоді можна уникнути небезпечного розвитку хвороби.

Якщо у пацієнта починають німіти руки, з’являється біль між лопатками, віддає в хребет або відчуваються болі в правому підребер’ї – не відкладайте візит до лікаря.

Сучасна медицина володіє зараз всім, щоб вчасно діагностувати цю хворобу і зменшити страждання хворого.

Остеохондроз грудного відділу – причини

Захворювання такого характеру може виникати з цілого ряду причин, причому від нього може постраждати будь-яка людина. Розвиток сучасних технологій, що веде до малорухливого способу життя мешканців Землі, призводить до того, що остеохондроз грудного відділу значно «помолодшав».

За останніми статистичними даними, кожен пацієнт, котра потребує лікування грудного остеохондрозу, звертається до лікарні внаслідок наступних чинників:

 • нерегульоване харчування;
 • відсутність нормальної роботи печінки;
 • малорухлива робота;
 • зайві кілограми на тілі;
 • надмірні фізичні навантаження;

Зазначені причини грудного остеохондрозу призводять до порушення нормальної структури міжхребцевих дисків і викликають ряд специфічних захворювань хребта. Наприклад, лікування протрузії грудного відділу хребта здійснюють у більшості випадків ті, хто не вміє правильно розрахувати кількість навантажень при фізичних вправах.

Ступеня остеохондрозу грудного відділу

Остеохондроз грудного відділу хребта підрозділяється на кілька ступенів перебігу захворювання:

 • Остеохондроз грудного відділу хребта 1 ступеня.

У цей час відбувається ущільнення хрящових тканин, що викликає порушення роботи хребта. Хворий періодично відчуває різкі болі, схожі на простріл, що приходять після різких рухів, фізичних навантажень, тривалого перебування в незручній позі.

 • Остеохондроз 2 ступеня грудного відділу хребта.

Виникає як наслідок при неналежному лікуванні хвороби в початковій стадії. Супроводжується витончення міжхребцевих дисків в супроводі болів в зоні надпліччя. Також поступово атрофується м’яз задньої частини шиї.

Що буде, якщо не лікувати?

Болі при остеохондрозі грудного відділу – далеко не всі неприємності, що осягають людини при відсутності лікування. Судини всередині шиї також піддаються негативному впливу з боку порушень грудного остеохондрозу. Тому у пацієнта можуть виникати проблеми із зором, з’являтися астенічний синдром, парестезія.

Лікування остеохондрозу грудного відділу хребта

Серйозні проблеми з міжхребцевими дисками викликані їх уплощением з подальшою втратою еластичності. У зв’язку з цим хворий відчуває постійні болі, так як деформація хребців призводить до затискання нервів.

Лікування грудного остеохондрозу покликане зменшити біль пацієнта, а також поліпшити функціонування внутрішніх органів. У зв’язку з цим хворому призначаються препарати, що стимулюють нормалізацію обміну речовин. Також дуже важлива при остеохондрозі грудного відділу хребта лікувальна фізкультура. При цьому комплекс вправ визначається тільки лікарем.

Крім того – потрібно звернути увагу на вагу пацієнта. Остеохондроз грудної клітини може бути викликаний наявністю зайвих кілограмів. Тому дуже часто лікування цього захворювання здійснюється комплексно, з одночасним застосуванням знеболюючих препаратів.

Центр Здорової Спини і Суглобів допоможе вам подолати всі проблеми, пов’язані з хворобою хребта. У нас успішно лікуються:

Звертайтеся по допомогу до Центру – разом ми подолаємо всі!

Залиште заявку на безкоштовну онлайн консультацію

rvn__theme rvn__theme_tv_1_0 rvn__theme_fwv_1_1