Избавьтесь от болей в спине навсегда! Более 300 наших пациентов уже живут полноценной жизнью.

Остеохондроз: симптоми, причини, ступеня захворювання

На пути излечения от остеохондроза - доктор Жуковский

Сучасне людство страждає від захворювань, спровокованих малорухливим способом життя. Серед них остеохондроз залишається серйозною недугою, незважаючи на всі досягнення медицини ХХІ століття.

Ця хвороба виникає в різних сегментах опорно-рухового апарату людини, де вона вражає суглобові хрящі і примикають до них кісткові тканини. Остеохондроз – це термін, яким вітчизняна медицина визначає ряд дистрофічних процесів, що відбуваються в малих суглобах хребта, в міжхребцевих дисках, а також в хребцях.

В результаті цієї патології змінюється природне будова тканини, а хрящової диск стає малоеластічни, змінюючи первісну форму.

Уражена частина хребта стає менш стабільною, так як в цьому випадку відбувається зниження висоти міжхребцевих дисків і звапніння зв’язок. Нервові корінці, що відходять від спинного мозку, стискаються і викликають появу нестерпних болів у людини.

Лікування остеохондрозу в Центрі Здорової Спини і Суглобів

Своєчасна діагностика остеохондрозу виявляє цю недугу ще на початковій стадії, це сприяє швидкому лікуванню. Якщо ж говорити про вже запущеному захворюванні, то лікування – тривалий процес.

Він включає в себе комплексне застосування фізіотерапевтичних процедур, лікарських препаратів, інноваційних медичних методик.

Результативне лікування остеохондрозу передбачає обов’язкову поетапність:

 • Первісне усунення больових симптомів.

Пацієнт перебуває в спокої і носить спеціальні корсети або комірці, приймає медикаментозні засоби для поліпшення загального стану. Лікувальні блокади при остеохондрозі також дають належний ефект.

 • Проведення фізіопроцедур.

Лікувальні процедури, що включають в себе масажі, мануальну терапію, щадні фізичні навантаження у вигляді вправ.

Цей етап лікування сприяє зміцненню м’язів і виробляє правильну поставу.

Лікування остеохондрозу залежить також і від застосування допоміжних методів. Непогано зарекомендували себе в цьому плані гідромасаж, магнітотерапія, голковколювання, вплив ультразвуком.

Остеохондроз, ступеня якого професійно може визначити тільки фахівець, цілком виліковний при дотриманні запропонованого лікування.

Остеохондроз симптоми

Остеохондрозом може хворіти кожна людина, не підозрюючи про свою недугу. Остеохондроз симптоми – дуже схожі з ознаками, які супроводжують інші захворювання, тому їх складно ідентифікувати відразу.

Особливо добре «маскується» міжреберний остеохондроз – він успішно імітує ознаки інших захворювань. Потрібно насторожитися і відвідати доктора, якщо ви відзначаєте у себе такі моменти:

Після тривалого сидіння за столом або по закінченню роботи з комп’ютером відчувається біль в області шиї.
Після фізичної роботи або підняття тяжкості присутній дискомфорт в спині у вигляді поперекових болів.
Такі ознаки – недовговічні і швидко проходять на початковій стадії. Але якщо вони повторюються часто, то з часом в хребті відбуваються незворотні зміни, і без зміцнювальних вправ аномалія призведе до гострого остеохондрозу.

У жінок симптоми цього захворювання проявляються частіше, ніж у чоловіків, що пов’язано з особливостями будови їх тіла. Однак профілактика остеохондрозу потрібно всім в однаковій мірі, незалежно від статі і віку людини.

Причини остеохондрозу

Як будь-яке захворювання, ця недуга не може виникнути на порожньому місці. Причини остеохондрозу відрізняються в кожному окремому випадку. За результатами медичних досліджень фахівці виділяють кілька факторів, що провокують захворювання:

 • надмірне навантаження м’язів;
 • малорухливий і сидячий спосіб життя;
 • інфекційні хвороби, що порушують природні процеси організму;
 • спадкові фактори;
 • патологія хребта;
 • вживання нездорової їжі, яка порушує обмінний процес організму: копченостей, солінь, приправ, цукру;
 • шкідливі звички;
 • травми і удари, які супроводжує зміщення хребців;
 • плоскостопість;
 • депресії і постійний стресовий стан;
 • онкологія в області хребта;
 • несприятлива екологічна обстановка;

Ознаки остеохондрозу

Остеохондроз у деяких пацієнтів проявляється ще в ранньому віці. Тривале сидіння над зошитом або за комп’ютером призводить спочатку до відчуттів дискомфорту, а потім з’являються помітні болі в області сьомого хребця.

Іноді біль буває такою, що людині не може повернути голову в бік. Таке загострення остеохондрозу не триває довго, і наступний напад повторюється через місяці або навіть роки.

Втім, особливо радіти в цьому випадку не варто – дистрофічні зміни в організмі вже відбуваються, і хворому потрібно вживати заходів для їх запобігання. Щоб зрозуміти, що саме потрібно лікувати, слід розібратися, який саме вид остеохондрозу порушує спокій організму.

Види остеохондрозу

Залежно від сегмента опорно-рухового апарату, схильного аномалії, виділяють 5 видів недуги:

 • Шийний остеохондроз розвивається при пошкодженні дисків у шийному відділі хребта. Найпоширеніші і очевидні симптоми – біль у шиї і скутість в цій області, особливо вранці. Також можливо відчуття слабкості, оніміння або біль у плечах, руках і кистях. Шийний – цей вид найпоширеніший, зустрічається і у молодих, і у більш дорослих пацієнтів.
 • Остеохондроз грудного відділу поширений в меншій мірі. При цьому виникають болі в спині, в боках, області грудей або верхній частині живота в залежності від розташування пошкодженого диска. Часто така недуга плутають з серцевим нападом, виразкою шлунка або проблемами з жовчним міхуром. Грудної – зустрічається рідше. Болі в серці при остеохондрозі виникають саме в разі поразки грудного відділу хребта.
 • Остеохондроз поперекового відділу призводить до хворобливих відчуттів в спині в положенні сидячи або при нахилі вперед. Можливі сильні болі в області попереку, які не припиняються місяцями і погіршуються при русі. Якщо хвороба прогресує, біль віддається в сідниці і стегна. Поперековий – розвивається переважно у людей після 40 років. Досить часто хворим ставлять діагноз «остеохондроз з протрузіями дисків», який вимагає ретельного підходу до лікування.
 • Крижовий остеохондроз- виникає через відсутність лікування поперекового виду.
 • Найпоширеніший – зачіпає кілька сегментів, аж до всього хребта.

Примітно, що розвиток хвороби відбувається по вище викладеним «плану» – саме з області шиї починається недуга і закінчує в сегменті крижів і куприка.

Особливо слід звернути увагу на протипоказання при остеохондрозі. Найголовніше, про що слід пам’ятати – ні в якому разі не займатися самолікуванням. Всі медикаментозні призначення і процедури призначає виключно лікар-фахівець.

Хворий повинен обмежити фізичні навантаження. Остеохондроз дисків супроводжується надзвичайно хворобливими відчуттями, походження яких визначає лікар. Не варто захоплюватися масажем – це не у всіх випадках дієвий метод. Неправильне застосування ЛФК посприяє загострення симптомів, погіршення стану пацієнта.

Все про остеохондроз знає тільки лікар, тому при виникненні перших ознак хвороби не варто випробовувати долю, краще звернутися за допомогою в клініку. Остеохондроз і неврологія нерозривно пов’язані між собою, тому хворому з цим захворюванням обов’язково необхідна консультація невролога.

Cтупеня остеохондрозу

Дистрофічні зміни в хребті відбуваються в кілька етапів-стадій:

 • Остеохондроз 1 ступеня – починається зміна хрящової тканини дисків, рухи людини стають трохи скутими.
 • Остеохондроз 2 ступеня – відстань між хребцями поступово зменшується, а диски зазнають деформацію.
 • Остеохондроз 3 ступеня – формування міжхребцевої грижі.
 • Остеохондроз 4 ступеня – поява шипів, окостеніння зв’язок, в результаті рух починає приносити людині суцільну муку.

Всі перераховані вище ступеня остеохондрозу вважаються небезпечними для здоров’я, але найбільш серйозним проявом захворювання вважається третя.

Загострення остеохондрозу

Причиною швидкого розвитку недуги, крім відмови від лікування, може стати хвороба деяких внутрішніх органів людини. Також цьому сприяє зниження температури восени, переохолодження організму ранньою весною. Нестача вітамінів – ще одна причина прояви загострення.

Симптоми такого загострення в грудному сегменті – болі в області серця, а іноді вони дислокуються в районі підшлункової залози або апендикса. Загострення в шийному відділі проявляються у вигляді запаморочень, порушення зору, оніміння пальців рук, болю під лопаткою. Лікування у всіх випадках призначає лікар.

Діяльність Центру Здорової Спини і Суглобів

Остеохондроз і профілактика є сферою діяльності Центру Здорової Спини і Суглобів. Надаючи послуги з комплексного лікування захворювань опорно-рухового апарату, Центр успішно бореться:

Клініка має всі необхідні ресурси для того, щоб остеохондрози у всяких проявах не турбували більше її клієнтів.

Залиште заявку на безкоштовну онлайн консультацію

rvn__theme rvn__theme_tv_1_0 rvn__theme_fwv_1_1